Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
 • 001.jpg
 • 002.jpg
 • 003.jpg
 • 004.jpg
 • 005.jpg
 • 006.jpg

Zakupy przedświąteczne - reklamacja bez paragonu

Zakupy przedświąteczne - reklamacja bez paragonu

Zakupy przedświąteczne - dokument niezbędny do złożenia reklamacji.

Okres przedświątecznych zakupów to idealny czas dla osób które poprzez m.in. internet próbują oszukać konsumentów i wyłudzić od nich pieniądze. Atrakcyjna cena, szyba dostawa oraz brak kolejek sprawia, iż coraz więcej osób wybiera prezenty świąteczne za pomocą sklepów internetowych. W związku z tym aby zakupy były bezpiecznie, należy przy wyborze sklepu kierować się zasadą ograniczonego zaufania do sprzedawcy. Przed zakupem w wirtualnym sklepie zasięgnijmy opinii o nim i sprawdźmy jego rzetelność. Następnie zapoznajmy się z regulaminem sklepu. Ewentualnie, w przypadku wątpliwości, skontaktujmy się z wybranym sklepem. Brak odpowiedzi ze strony sprzedawcy powinien stanowić ostrzeżenie dla konsumenta przed dokonaniem zakupów w wybranym sklepie.

Kancelaria również przypomina, iż poświąteczne, sezonowe wyprzedaże nie dają sprzedawcy żadnych uprawnień do ograniczania przysługujących konsumentom praw. W związku z tym towar kupiony na promocji lub wyprzedaży po obniżonej cenie jest towarem "pełnowartościowym". Tym samym podlega reklamacji w przypadku jego wadliwości. Na marginesie wskazać należy, iż nie wolno mylić reklamacji z prawem do zwrotu towaru, albowiem prawo do zwrotu produktu gdy nie posiada on żadnych wad (np. gdy produkt się nie spodobał) jest często stosowanym przywilejem przez sprzedawców, który nie wynika z żadnej ustawy. W związku z tym sprzedawca może zamieścić w sklepie informacje: "towar zakupiony na wyprzedaży nie podlega zwrotowi".

Podkreślić należy, iż wbrew istniejącemu "mitowi" do złożenia reklamacji nie jest potrzebny paragon - obowiązek taki nie wynika z ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz zmianie Kodeksu Cywilnego. Jednakże posiadanie dowodu zakupu niewątpliwe usprawnia przeprowadzenie procedury reklamacji. Nadmienić należy, iż za dowód zakupu można uznać m.in. paragon, fakturę Vat, wyciąg z konta bankowego oraz zeznania świadków.

 

 

Zapraszamy do współpracy i skorzystania z formularza kontaktowego -> Kliknij tutaj

 

 

Zobacz wszystkie artykuły

 

Kontakt

Dane kontaktowe.

Kancelaria Radcy Prawnego
Piotr Michałowski

NIP: 7792235388
REGON: 302504037

 • Adres korespondencyjny:
  ul. Lotosowa 35
  60 - 175 Poznań
 • Adres siedziby głównej:
  ul. Matejki 32/33 lok. 1
  60 – 768 Poznań


Przed wizytą prosimy o kontakt w celu umówienia spotkania:


Kod QR - Kancelaria Piotr Michałowski
Facebook
linkedin

 • Please use a REAL email address so that we can get back to you.