Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
 • 001.jpg
 • 002.jpg
 • 003.jpg
 • 004.jpg
 • 005.jpg
 • 006.jpg

Zabezpieczenia i windykacje w umowie transportowej

Zabezpieczenia i windykacje w umowie transportowej

Prawo przewozowe, Konwencja CMR - czyli Problematyczne aspekty umów transportowych w praktyce.

Miło Nam poinformować, iż w dniach 18 - 19 maja 2015 r. Kancelaria będzie uczestniczyła w szkoleniu dotyczącym "Problematycznych aspektów umów transportowych w praktyce".

Mecenas Piotr Michałowski będzie prowadził część szkolenia w zakresie "Zabezpieczenia i windykacje w umowie transportowej", z uwzględnieniem specyfiki ustawy Prawo przewozowe oraz Konwencji CMR.

Aspekt zabezpieczenia swoich praw oraz późniejszy etap windykacji należności jest jednym z kluczowych aspektów działalności branży transportowej, w szczególności, iż powyższy problem nie został w pełni uregulowany w Prawie przewozowym i Konwencji CMR. Rozwój branży transportowej spowodował, iż w obrocie gospodarczym pojawiło się wiele praktyk transportowych oraz zapisów umownych które w wyniku ich wielokrotnego powielania wpisały się na stałe do kanonu umów transportowych. Pomimo, iż z roku na rok rośnie prawna świadomość środowiska transportowego w zakresie praw i obowiązków podmiotów uczestniczących w łańcuchu dostaw, to często zdarza się, że kontrakty handlowe nie chronią należycie interesów np. stron umowy przewozowej - o czym zainteresowane podmioty dowiadują się najczęściej po wydaniu niekorzystnego wyroku przez Sąd. Jest to związane m.in. z częstym powielaniem błędnych lub niezgodnych z prawem zapisów. W związku z tym warto zastanowić się w jaki sposób zabezpieczyć swoje prawa już na etapie konstruowania umowy transportowej, aby ewentualny proces windykacji przyniósł oczekiwany efekt.

Zapraszamy do udziału w szkoleniu i współpracy.

 

 

Zapraszamy do współpracy i skorzystania z formularza kontaktowego -> Kliknij tutaj

 

 

Zobacz wszystkie artykuły

 

Kontakt

Dane kontaktowe.

Kancelaria Radcy Prawnego
Piotr Michałowski

NIP: 7792235388
REGON: 302504037

 • Adres korespondencyjny:
  ul. Lotosowa 35
  60 - 175 Poznań
 • Adres siedziby głównej:
  ul. Matejki 32/33 lok. 1
  60 – 768 Poznań


Przed wizytą prosimy o kontakt w celu umówienia spotkania:


Kod QR - Kancelaria Piotr Michałowski
Facebook
linkedin

 • Please use a REAL email address so that we can get back to you.