Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
 • 001.jpg
 • 002.jpg
 • 003.jpg
 • 004.jpg
 • 005.jpg
 • 006.jpg

Ubezpieczenia - orkan Ksawery

Ubezpieczenia - orkan Ksawery

Życie po Ksawerym a ubezpieczenia majątkowe.

Przez ostatnie dni wszyscy odczuwali skutki orkanu Ksawery przechodzącego przez Polskę. Skutki orkanu to m.in. brak prądu w wielu domach, zniszczone domy, połamane drzewa oraz niestety śmierć 5 osób.

Część osób chcąc chronić swój majątek zawiera z towarzystwami ubezpieczeniowymi umowy ubezpieczenia np. domu jednorodzinnego. Ochroną ubezpieczeniową objęte są wtedy szkody w ubezpieczonym mieniu, powstałe w miejscu i w czasie trwania okresu ubezpieczenia, jeżeli ich bezpośrednia przyczyna była następstwem zdarzenia losowego np. pożar, uderzenie pioruna huraganu itp.

Pomimo dość jednoznacznej treści OWU, osoby ubezpieczone napotykają problemy przy wypłacie należnych im odszkodowań.

Wskazać należy, iż większość towarzystw ubezpieczeniowych w słowniczku znajdującym się w treści OWU definiuje co oznacza pojęcie "silny wiatr" czy "huragan". Jednocześnie towarzystwa ubezpieczeniowe żądają potwierdzenia zaistnienia zjawiska "huraganu" odpowiednim orzeczeniem Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Tym samym wskazać należy, iż nawet w przypadku powstania szkody (np. zerwanie dachu) na skutek działania sił przyrody może okazać się, że ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania, z uwagi na brak wystąpienia zdarzenia losowego od którego uzależniona jest jego odpowiedzialność. Dla przykładu wskazać należy, iż jedno z Towarzystw Ubezpieczeniowych wyłącza swoją odpowiedzialność w przypadku gdy szkoda powstała na skutek wiatru o prędkości poniżej 24,5 metra na sekundę (według OWU: huragan to wiatr o prędkości powyżej 24,5 metra na sekundę).

W związku z powyższym przy zawieraniu umów należy w sposób uważny zapoznać się z definicjami znajdującymi się w słowniczku oraz porównać konkurencyjne oferty, albowiem wykupione ubezpieczenie może w niepełny sposób zabezpieczyć Państwa interesy.

 

 

Zapraszamy do współpracy i skorzystania z formularza kontaktowego -> Kliknij tutaj

 

 

Zobacz wszystkie artykuły

 

Kontakt

Dane kontaktowe.

Kancelaria Radcy Prawnego
Piotr Michałowski

NIP: 7792235388
REGON: 302504037

 • Adres korespondencyjny:
  ul. Lotosowa 35
  60 - 175 Poznań
 • Adres siedziby głównej:
  ul. Matejki 32/33 lok. 1
  60 – 768 Poznań


Przed wizytą prosimy o kontakt w celu umówienia spotkania:


Kod QR - Kancelaria Piotr Michałowski
Facebook
linkedin

 • Please use a REAL email address so that we can get back to you.