Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
 • 001.jpg
 • 002.jpg
 • 003.jpg
 • 004.jpg
 • 005.jpg
 • 006.jpg

Polisolokaty

Polisolokaty

Zwrot opłat likwidacyjnych, opłat od wykupu, opłat administracyjnych z polisolokaty - pozew.

Kancelaria Radcy Prawnego Piotra Michałowskiego specjalizuje się w prowadzeniu spraw związanych z problematyką tzw. polisolokat - ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Odzyskujemy na rzecz konsumentów pobrane nienależnie przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe środki pieniężne stanowiące równowartość opłaty likwidacyjnej, opłaty od wykupu, opłaty administracyjnej lub opłaty od zarządzania.

Problematyka zwrotu m.in. opłat likwidacyjnych jest problematyką skomplikowaną. Dlatego też zdarza się, iż konsumenci powołując się na wyroki sądów powszechnych lub też klauzule wpisane do rejestru klauzul niedozwolonych nie uzyskują zaspokojenia swojego roszczenia w postępowaniu przedsądowym.

Dlatego też przed przystąpieniem do odzyskiwania nienależnie pobranych opłat likwidacyjnych warto skontaktować się z Naszą Kancelarią w celu uzyskania opinii o zakresie oraz zasadności wysuwanych roszczeń w postępowaniu sądowym. Od prawidłowo podjętych przedsądowych działań zależy późniejszy sukces w postępowaniu sądowym tj. ustalenie od jakiego dnia należne są odsetki ustawowe od żądanej kwoty, czy wartość rachunku konsumenta została ustalona przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe zgodnie z regulaminem oraz wartością funduszu inwestycyjnego.

Nasza pomoc w zakresie odzyskiwania należności z polisolokat dotyczy m.in.:

 • analizy prawnej przesłanych polis, regulaminów oraz innych dokumentów związanych z umową ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym pod kątem zgodności ich treści z obowiązującymi przepisami prawa,
 • podjęcie czynności zmierzających do rozwiązania umowy ubezpieczenia oraz odzyskania nienależnie pobranych środków przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe lub w sytuacji rozwiązania już umowy przedsądowa windykacja należności,
 • reprezentowania konsumentów w sporach sądowych z Towarzystwami Ubezpieczeniowymi o zwrot nienależnie pobranych opłat z polisolokaty,
 • reprezentowania konsumentów w sporach sądowych dotyczących uznania klauzuli za niedozwoloną.

 

Z Nami nie musisz się bać już swojej polisy.

Wskazany powyżej katalog spraw ma charakter przykładowy. Jeżeli niniejsza informacja nie wyjaśniła wszystkich Państwa wątpliwości zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego znajdującego się na stronie www.kancelaria-michalowski.pl lub bezpośredni kontakt:

Kancelaria Radcy Prawnego Piotr Michałowski
tel.: +48 694 281 190
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Zobacz wszystkie artykuły

 

Kontakt

Dane kontaktowe.

Kancelaria Radcy Prawnego
Piotr Michałowski

NIP: 7792235388
REGON: 302504037

 • Adres korespondencyjny:
  ul. Lotosowa 35
  60 - 175 Poznań
 • Adres siedziby głównej:
  ul. Matejki 32/33 lok. 1
  60 – 768 Poznań


Przed wizytą prosimy o kontakt w celu umówienia spotkania:


Kod QR - Kancelaria Piotr Michałowski
Facebook
linkedin

 • Please use a REAL email address so that we can get back to you.